Παναθηναϊκός-Μεταγραφές: Βάζουν στο… παιχνίδι τον Σοτέλδο

Ο Γέφερσον Σοτέλδο συνδέεται τις τελευταίες ώρες με το ρεπορτάζ του Παναθηναϊκού.

Διαβάζονται περισσότερο τώρα…

O 25χρονος που αγωνίζεται ως επιτελικός μέσος, αλλά και ως αριστερός εξτρέμ, φαίνεται να είναι ανάμεσα στις επιλογές του Τριφυλλιού.

Σύμφωνα με αναφορές της μεξικανικής έκδοσης της As, αλλά και στο Twitter, η Σαντος έχει βάλει στο μάτι τον παίκτη, όπως επίσης ο ΠΑΟΚ και ο Παναθηναϊκός, χωρίς να γίνονται γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες.

Τη σεζόν που ολοκληρώθηκε τον Μάιο στην Κλαουσούρα έπαιξε 16 ματς (4 ως βασικός) και πέτυχε μόλις ένα γκολ, ενώ στην Απερτούρα που ξεκίνησε πριν μερικές ημέρες, αγωνίστηκε στην ήττα με την Κρουζ Αζούλ (2-3) για εννέα λεπτά ως αλλαγή.