Τα γκολ από την ισοπαλία του ΠΑΟΚ (video)

Πώς ήρθε το 2-2 με την Άλκμααρ

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος (2-2), στην τρίτη του φιλική αναμέτρηση επί ολλανδικού εδάφους, κόντρα στην Άλκμααρ, με τον Δικέφαλο να παίρνει το προβάδισμα με 0-2, προτού ισοφαριστεί στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ, ο Ενέα Μιχάι, ανέβασε τον δείκτη στο 2-0, ενώ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Παυλίδης μείωσε σε 2-1 για την Άλκμααρ.

Τελικά οι Ολλανδοί βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο ημίχρονο, με το 2-2 να μένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, που βοήθησε τον Ράζβαν Λουτσέσκου να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.