Εύκολο 2-0 για την Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε άνετα εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβίβ με 95-66, με αποτέλεσμα να κάνει το 2-0 στην σειρά των playoffs της EuroLeague.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Ρεάλ Μαδρίτης να είναι μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (35-26). Οι μερένχες πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 21-11, προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-37).

Η βασίλισσα συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 18-11, προηγήθηκε με 26 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-48).  Η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβίβ με 95-66, κάνοντας το 2-0 στην σειρά των playoffs της EuroLeague.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκε ο Γιούλ με 17 πόντους, με τους Πουαριέ (10ρ. και δύο ασίστ) και Γιαμπουσελέ (3ρ.) με 16 πόντους έκαστος. Από την Μακάμπι Τελ Αβίβ ξεχώρισε ο Έβανς (1ρ. και δύο ασίστ) με εννέα πόντους, με τους Γουίλμπεκιν (1ρ.), Γουίλιαμς και Ζίζιτς (4ρ.) να έχουν από οχτώ πόντους.

Δεκάλεπτα: 35-26, 56-37, 74-48, 95-66

πηγή: rednews.gr

Original article: Εύκολο 2-0 για την Ρεάλ.